כיצד אימון עסקי יכול לעזור לעסק שלך לצמוח? מהו ההבדל בין אימון אישי לאימון עסקי?
המאמר הבא מסכם עבורך את התורה מאחורי התהליך היעיל הזה, שכל בעל עסק חייב לעצמו.

בעולם בו אנו חיים, העבודה היא אחד הדברים החשובים והמשמעותיים ביותר בחיינו. מרבית האנשים מבלים במקום עבודתם שעות ארוכות, לעיתים אף יותר מאשר הם מבלים בביתם. במקרים רבים האדם מוצא את עצמו בפרשת דרכים, והוא מעוניין להתפתח ולצמוח בדרכים אחרות.

לעיתים זה בגלל שהאדם לא מסתדר כשכיר, נמצא בנקודת משבר או שהתחום בו הוא נמצא לא מתאים עבורו. במקרים אחרים הדבר נובע מרעיון טוב, או מהצורך בעצמאות, הצבת יעדים וכיבושם.

את התחושות והתשוקות האלה אנשים רבים מעדיפים לתעל לכיוון הקמת עסק עצמאי. מדובר על תהליך לא פשוט, ולמרות האתגר העצום, ולמרות שלעיתים מדובר ברעיון גאוני, ולמרות כל ההשקעה והמחויבות, במרבית המקרים זה לא מספיק וצריך עזרה והכוונה עסקית. לא תמיד ניתן לעשות את הדברים לבד, כמו בכל תחום אחר בחיים, לא כל אחד נולד כאיש עסקים ממולח.

אימון עסקי מתניע תהליך למידה והתפתחות

  • בעזרת עזרה והכוונה עסקית ניתן ללמוד את הדברים ולהתפתח, אפשר לקבל עזרה ולדעת איך להתעסק בעיקר ולא בתפל, וכיצד לבנות את העסק בצורה נכונה, על מנת שהיעדים שהאדם מציב לעצמו יושגו.
  • אנשים רבים שמקימים עסק עצמאי נתקלים בלא מעט מהמורות וקשיים. בדרך ישנם רבים שמתעייפים, מתייאשים, חשים תסכול ולבסוף גם מרימים ידיים. אבל זה ממש לא חייב להיות ככה, ולשם כך נועד האימון העסקי.
  • אימון עסקי דומה לאימון האישי, אך הוא מתמקד בתחום הקריירה וההצלחה בעולם העסקים. אימון עסקי מיועד למגוון רחב של אנשים, מיזמים, דרך בעלי עסקים קטנים וגדולים, המשך בבכירים, וכלה בשכירים שמעוניינים להתקדם, להתפתח, לצמוח ולפתוח עסק.

מהו ההבדל בין אימון אישי לאימון עסקי?

  1. במהלך כל תהליך האימון האישי המתאמן נמצא במרכז. המיקוד של האימון האישי הינו בתכונות האופי של האדם, בדפוסי החשיבה שלו, בנקודות המבט שלו על הדברים, ובדברים שעליו לשנות על מנת להשיג מטרות מסוימות ולצלוח קשיים ומשברים.
  2. לעומת זאת, במסגרת האימון העסקי ההתמקדות היא בעסק והוא ניצב במרכזו של האימון. את היעדים והאתגרים מציבים במהלך האימון לעסק, והמדדים להצלחה הם התפתחותו של העסק, הגדלת הרווחיות שלו, הגברת ההכנסות וכדומה. לכן, ממאמן עסקי נדרשים דברים רבים מעבר ליושרה מקצועית. מאמן עסקי שלא בקיא בעולם העסקים ושלא מתמצא בתחום העסקי בו פועל המתאמן, שהוא הבעלים של העסק, עלול לגרום לנזק יותר מתועלת.

כיצד עובד תהליך של אימון עסקי?

בראש ובראשונה חשוב לזכור שלא בושה לבקש עזרה מקצועית. הקמת עסק עלולה להיות מלווה בקשיים רבים ותסכול, ובלי עזרה רבים מהאנשים בוחרים בדרך הקלה, מתייאשים וסוגרים את העסק. באמצעות אימון עסקי לומדים להתמודד בצורה נכונה עם הקשיים והמכשולים, מציבים יעדים ואתגרים, ובסופו של דבר משיגים אותם.

אולי הכי קל לעיתים להרים ידיים, אבל בחירה בדרך הפחות פשוטה, בחירה בדרך של אימון עסקי יכולה לדחוף כל אדם להצלחה והגשמה עצמית. בעזרת מאמן עסקי טוב ניתן להתניע תהליך אקטיבי של עשייה ושל התקדמות לעבר ההצלחה. מדובר על תהליך שיבוצע לחלוטין על ידי המתאמן, בליווי מלא של המאמן העסקי.

כמו באימון האישי, גם באימון העסקי תחילת התהליך תלווה בהגדרת יעדים ומטרות ברורות, אותם יהיה קל מאוד לבחון במהלך האימון. בעזרת המאמן העסקי יוגדרו יעדים ברורים שניתנים למדידה בקלות כמו שיפור רווחיות העסק, קיצוץ בהוצאות, הגדלת המכירות ועוד.

האם אני בכלל צריך אימון עסקי?

אם אתה בעל עסק, או שאתה מתכנן לפתוח בקרוב עסק, אתה בהחלט זקוק לאימון עסקי. באמצעות האימון העסקי תוכל להשיג מטרות ויעדים רבים, יתאפשר לך לשפר את מצבו הכלכלי של העסק, לשפר בו תהליכים ודברים רבים.

אימון עסקי יעזור לך לפתח מיומנויות ניהול טובות יותר, אשר יעזרו לך גם בניהולו של העסק וגם, ובלי קשר, בחיים עצמם.

אימון עסקי עם פריצות דרך יעזור לך ללמוד ולהתפתח בתוך העסק שלך ולהזניק אותו קדימה. צור איתי קשר עוד היום לקביעת פגישה ונשמח ללוות אותך בתהליך.

Photo by russelljsmith