מהי מחויבות בעיני מאמן, איך יוצרים מפת אימון ומהי נקודת מבט בעולם האימון. יצרנו עבורכם את מילון המונחים של עולם האימון

כמאמנים אישיים ועסקיים, אנחנו מוצאים את עצמנו חוזרים על מונחים ומילים שלא תמיד משמעותן מובנת או מתקבלת בבהירות. בחרנו לנסח את מילון המונחים של עולם האימון, שיעזור ללקוחותינו להבין מה מסתתר מאחורי המונח המוכר כל כך "אימון" ומהם הערכים שעליהם הוא נשען. קבלו את מילון המונחים – חלק ב'.

מחויבות

חוזה האימון שנכרת בין המאמן לבין המתאמן מחייב את שניהם להתמיד בתהליך, ולהיות כנים לכל אורכו.

מטרה

מקום (פיזי או נפשי) שאליו מעוניין המתאמן להגיע.

מפת האימון

מפת האימון היא המסגרת של תהליך האימון, היא מכילה את כל המטרות (כולל מטרות המשנה) ויעדי האימון. הבסיס לכל תהליך אימון מורכב ממפת האימון וחוזה האימון.

משבר

משבר הוא הזדמנות לצמיחה, באמצעות תהליך של אימון. המשבר נוצר כאשר אדם חש פער גדול בין המקום בו הוא נמצא לבין המקום שהיה רוצה להיות בו.

נחישות

זהו כוח פנימי הדוחף אותנו להתמיד ובסופו של דבר גם להצליח.

נקודת מבט

צורת ההתבוננות שלנו על החיים והעולם, הנגזרת מדפוסי החשיבה שלנו. באמצעות האימון ניתן לשנות את נקודת המבט, כל זאת נעשה על ידי שינוי דפוסי החשיבה.

ערכים

אוסף של עקרונות שחשובים ביותר עבור האדם ועל פיהם הוא חי. הערכים משפיעים על הבחירות של האדם במגוון רחב של תחומים כמו עבודה, מגורים, גידול ילדים וכדומה.

פרדיגמה

הנחת בסיס שנבנית במהלך חייו של האדם ומשפיעה על המשכם. חלק מתהליך האימון כולל את חשיפת הפרדיגמות, בחינתן במבחן המציאות ושינוייהן במידת הצורך.

פרשנות

פרשנות זו הדרך של האדם להסביר את המציאות בה הוא חי, את ההתרחשויות ואת הדברים שאומרים אחרים. הפרשנות מונעת מהאדם להתבונן על הדברים כמו שהם, בצורה נקייה וללא שיפוט.

צמיחה

זהו תהליך של גדילה רוחנית ומעשית. צמיחה תוכל להתרחש רק כאשר האדם יבין שהאחריות לחייו ולמעשיו תלויה בו ולא באף אחד אחר.

שיפוטיות

ביקורת על ההתרחשות סביבנו, הנובעת מהפרדיגמות שלנו. השיפוטיות מעכבת אותנו ומונעת מאיתנו במקרים רבים להתקדם ולצמוח. במסגרת תהליך האימון מנסה המתאמן באמצעות המאמן להיות מודע לשיפוטיות שלו ולוותר עליה על מנת להצליח בתהליך האימון.

תמונת עתיד/חזון

האופן שבו היינו רוצים לחיות בעוד כמה שנים והמקום (פיזי או נפשי) אליו נרצה להגיע. במסגרת תהליך האימון משתמשים בתמונת העתיד ולפיה מנסחים את מטרות הקצה ומטרות המשנה של האימון.

תשומת לב

התמקדות מלאה במחשבות ובתחושות הפנימיות.

אנחנו בחברת פריצות דרך – יהודה צפרי מציעים ללקוחותינו תהליכי אימון אישי ועסקי המבוססים על עולם המונחים המקצועי הנהוג כיום. אנחנו דואגים שמילים ומונחים לא יהיו הבסיס היחיד להצלחת התהליך, אלא יחס אישי, הקפדה על עבודה צמודה וזמינות, ליווי במגוון רחב של תחומים ומקצוענות לאורך כל הדרך. זוהי הדרך שלנו לקחת את בנק המונחים המוכר של עולם האימון ולהפוך אותו לדרך חיים עבור לקוחותינו.